Na světe existuje spousta zvířat které mohou být pro člověka smrtelně nebezpečná. Od jedovatých hadů přes hrochy a slony až ke komárům přenášejícím malárii. Avšak pouze velmi málo zvířat se na člověka dokáže podívat jako na potravu. A právě mezi ně patří příslušníci rodu panthera - tedy, česky řečeno, velkých koček.
Následující snímky levharta cejlonského a tygra sumaterského jsem pořídil při svých návštěvách v brněnské zoo. Nutno poznamenat, že právě u jejich výběhů jsem strávil nejvíce času. Není se čemu divit, šedozelená barva Balových očí v člověku dokáže vyvolat jakýsi posvátný zájem. A co teprve když si pěkně z hrdla zavrčí - maminky s kočárkem to vždycky spolehlivě posune o minimálně jeden výběh dál ...:)
 |
| samec Bala odpočívá v trávě |
 |
| Bala a jeho ostrý pohled - moc dobře ví, kdo by byl pánem situace, kdyby mezi námi nebyl ten plot |
 |
| tygří samec Dua hasí žízeň, ale upřený pohled nepřeruší! |
 |
| Dvě rodiny otráveně prošly a nevšimly si jí, jenže ona tam byla ... ve stínu |
 |
| Bala - vypadá že má hlad nebo chuť |
 |
| Bala v ranním, ještě dubnovém, světle |
 |
| nervozita za sklem |
 |
| kam se hrabe lev Alex z Madagaskaru - tygr Dua je králem brněnské ZOO |
Moc povedené, nejvíc se mi líbí asi 6. fotka :)
OdpovědětVymazat