Navzdory předpovědi počasí, jež hrozila ocelově šedou
oblohou a deštěm se na nás usmálo štěstí a naplánovaný foto-trip do jediného moravského národního parku byl ve znamení sluníčka. I kdyby se žádnej záběr nepodařil, nebylo v ten den nic lepšího, než se po páteční noci strávené barovou turistikou v ulicích Znojma, procházet po odkvétajících vřesovištích a vychutnávat si jeden z posledních "letních" víkendů v tomto roce.
![]() |
| první cvaknutí - babočka admirál na plotě u Davítkovic domu |
![]() |
| kostel sv. Mikuláše se Svatováclavskou kaplí, pohled z údolí řeky Dyje |
![]() |
| Údolí Dyje - s absolutně bezprizorním komínem :) |
![]() |
| Pohádková mochomůrka červená přikrytá usychajícím vřesem - vedle zbarvených listů další dotek podzimu |
![]() |
| Žloutnoucí vinohrady, a ještě nakřivo (schválně) |
![]() |
| Jeden z posledních ještě kvetoucích trsů vřesu |
![]() |
| Vřesoviště |
![]() |
| madona s dítětem na některé z mnoha stezek v parku |
![]() |
| Panorama Znojma z tamější Kraví hory |
![]() |
| Znojemská radniční věž |










Nádherný fotky, nádherný dva dny :) Díky že jsi dojel.
OdpovědětVymazat