Stránky

neděle 23. listopadu 2014

Zase s potokem

Jak starý může být potok? Věčně tamtudy neteče, ale sté narozeniny už musel oslavit mockrát. Určitě za tu dobu dal napít tisícům bytostí nejen lidských. Určitě pomohl umýt nespočet hrnků a talířů z nedaleké chatové osady a jsem si docela jistý, že byl také hodně krát svědkem prvních polibků nesmělých párů, které si jeho břehy vybraly pro své schůzky. Určitě zná všechny lidi z okolí a stejně tak pamatuje na jejich předky. Ale pamatuje si i mě? Když jsem si tam před dvaceti lety chodil hrávat s bratranci? Tehdy, kdy jsem byl v první třídě a žádný jiný potok jsem neznal. Jenom to jeho tiché, bublavé povídání o nekonečnu vody. A poznal mě dnes, když jsem se po tak dlouhé době vrátil? Za tu dobu tudy uplynulo hodně vody, ale ...

Myslím, že mě poznal!

A tak jsem dnešní neděli strávil možná trochu nostalgickým vzpomínáním na dobu, kdy jsme ještě bydleli v Újezdě u Černé Hory a já si chodíval hrát do nedalekého údolí říčky Lubě - do kraje kterému jsme tehdy říkali Žleb.

S Kubou jsme se rozhodli neděli využít k něčemu plodnějšímu, než je vysedávání u noťasu a tak jsme se rozhodli rovnou odzkoušet naše nové foto-vybavení a sice sadu neutrálních a přechodových filtrů. Právě ty nám umožnily nastavovat časy závěrky v rámci sekund a hladina potoka díky tomu dostala ten matný, snový, nádech!

Čínské filtry za pár stovek vskutku nejsou profesionálním vybavením a tak je za těmito fotkami skryta hromada práce v PSku.


Důvěra ve stativ se vyplatila - svižnému proudu odolal a já tak stále nemám utopený foťák.


Kuba zřejmě zkouší long exposure z ruky - to by vysvětlovalo fakt, že z dneška zatím žádné fotky nikam nepostnul :D

Žádné komentáře:

Okomentovat